Kafanıza takılan

HER SORUNUN

mutlaka bir cevabı var!

Kafanıza takılan soruların cevabını bu sayfada bulabilirsiniz. Eğer burada cevaplanmış sorular dışında farklı bir konuda bilgi almak istiyorsanız alt kısımdaki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilir ve sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Doğrudan Satış Nedir?

Doğrudan Satış, satış temsilcilerinin ürün ve hizmetleri genellikle evlerde veya sabit satış noktası olmayan diğer yerlerde, müşteriler ile yüz yüze gelerek doğrudan pazarlamasıdır. Doğrudan Satış sisteminin en büyük avantajı kişilerin kendi işlerinin sahibi olmasının yanı sıra esnek çalışma saatleri ile kendi kazançlarını kendilerinin belirlemesidir. Ekonomik özgürlüklerini elde etmenin yanında sosyal çevrelerini genişletmeleri kişilerin maddi ve manevi olarak da mutlu olmalarını sağlayacaktır. FORIVIA oluşturduğu özgün çok katlı doğrudan satış iş modeli ile kendi işini kurarak yeni bir kariyer yapmak isteyen ev hanımlarına, öğrencilere ve çalışan herkese esnek ve eşit bir kazanç fırsatı sunar. FORIVIA Satış ve Pazarlama planı kişilerin işlerini büyütmesi ve kazançlarını artırması konusunda azim ve kontrolü sizin elinize verir. Bu plan sayesinde siz kendi işinizi kurmaya başladığınız andan itibaren kaliteli ürün ve Tam Müşteri Memnuniyetini kendine ilke edinen FORIVIA ile çalışmanın sınırsız faydalarını hissedeceksiniz.

Forivia İş Planı Nasıl Çalışır?

FORIVIA İş Planı kendine özgün doğrudan satış iş modeli ile birçok farklı seviyede kazanç fırsatı sunar. Kazanacağınız primleri hesaplamak için kullanılan Performans Prim Tablosu, kişisel ve grup satış tutarınız ne kadar fazlaysa o oranda gelir elde edilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bu iş planı sayesinde yapmış olduğunuz her alışverişten Hediye Puan kazanabilir, bu puanlar ile ücretsiz ürünler kazanabilirsiniz. FORIVIA bu hesaplamalar için Prim Puanı (PP), İş Tutarı (İşT) değerlerini kullanır.

Doğrudan Satışın Avantajları Nelerdir?

İyi düzenlenmiş bir doğrudan satış iş modeli ile kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Doğrudan satışta ürünler hakkında detaylı bilgiye rahatça ulaşabilir, ürünleri satın almadan önce referans edinebilirsiniz. FORIVIA Temsilcisi olmakla ek gelir veya tam zamanlı bir iş fırsatı yakalayabilir, kaliteli ürünleri uygun fiyata ve hızlı satın alabilirsiniz. Satış Temsilcileri kişisel ürün satışlarından ve grup satışlarından çeşitli kazançlar sağlamaktadır. Satış Temsilcileri düşük başlangıç riski ile yüksek kazanç sağlama fırsatını yakalarlar. Günümüzde kullanılan diğer satış sistemlerinde ürünler üretici firmadan çıkıp müşteriye ulaşana kadar birçok farklı kademeden geçerler. Örneğin, 10 TL’ye fabrikadan çıkan bir ürün müşteriye ulaşıncaya kadar birçok farklı firmanın üzerine kendi kârlarını koymasından dolayı nihai müşteriye 100 TL ye satışa sunulur. Fakat FORIVIA Temsilcileri ürünleri direkt müşterilere ulaştırarak ekonomik fiyatlara kaliteli ürünleri müşterilere sunar. Bu sayfada gösterilen şemada FORIVIA Satış Sistemi ve diğer sistemlerin farkını görebilirsiniz.

İade ve Değişim

Forivia’dan satın aldığınız tüm ürünlerde 30 gün değişim hakkınız bulunmaktadır. Değişim için gönderdiğiniz tüm ürünleri faturası ile birlikte ambalajı ve ürünün kendisine herhangi bir zarar vermeden göndermeniz gerekmektedir.
* Aynı zamanda ürünleriniz için ücret iadesi talebinizi de benzer şartlarda 7 gün içerisinde yapabilirsiniz.
* Kampanya ile kazanılan ücretsiz ürünlerde iade uygulaması bulunmamaktadır.
Aynı zamanda indirimli alınmış olan ürünler için kargo ücretini karşılayarak geri gönderim yapabilirsiniz. Bu tip durumlarda iade veya değişim onayı sadece size ulaşan ürün hatalı ise gerçekleştirilir.

Temsilciliğimi iptal ettirebilir miyim?

Tabii ki. Ancak Forivia sizden herhangi bir aidat, üyelik yenileme, vs gibi bir bedel talep etmediğinden temsilciliğinizi iptal etmeniz için herhangi bir sebep yok. Genel sistem kurallarına göre 6 ay boyunca sipariş geçmediğiniz temsilciliğiniz otomatikman iptal edilir.

Prim kazançlarım ne zaman hesabıma geçiyor? Bankada hesap açtırmak zorunda mıyım?

Her ay’ın primleri takip eden ay’ın 5’inde Forivia Hesaplarınıza işlenir. Örnek olarak Ekim ay’ında kazandığınız prim tutar Kasım ay’ının 5’inde hesabınıza işlenir ve kullanıma hazırdır. Bu miktarla dilediğiniz şekilde ücretsiz alışveriş yapabilirsiniz. Prim kazancınız 50TL’nin üzerindeyse ve Forivia tarafından belirtilen bir banka hesabına sahipseniz kazancınızı nakit olarak talep edebilirsiniz. Nakit gönderimler her ay’ın 15’inde gerçekleşir.

Kazandığım puanlar her ay sıfırlanıyor mu?

Puanlar sizin 1 ay içerisinde gösterdiğiniz başarıyı temsil ettiği için her ay yeniden toplanmaya başlar. Ancak bir önceki ay’ın puanları seviyenize göre nakit prime dönüşerek Forivia’daki hesabınıza transfer olur. Yani bir sıfırlanmaya değil döngüye tabii olarak kazancınızı belirlerler.

Kimler ekip kurabilir?

Puanlar sizin 1 ay içerisinde gösterdiğiniz başarıyı temsil ettiği için her ay yeniden toplanmaya başlar. Ancak bir önceki ay’ın puanları seviyenize göre nakit prime dönüşerek Forivia’daki hesabınıza transfer olur. Yani bir sıfırlanmaya değil döngüye tabii olarak kazancınızı belirlerler.

Kampanyalı ürünleri nasıl görebilirim?

www.forivia.com adresinde ürün menüleri içinde “FIRSAT / İNDİRİM” kategorileri bulunmaktadır. Bu bölümlerde size özel indirime sahip ürünleri görebilirsiniz.

Takıların kullanım ömrü ne kadardır?

Takı ve aksesuar ürünlerinde renk kalıcılığı üretim kalitesine bağlı olduğu kadar kullanıcıya da bağlıdır.

Herhangi bir sorun yaşanmayan bir üründe kullanım hatası ya da tenden kaynaklanan oksitlenme sonucu belirli bir kişi sorun yaşayabilir.

Ancak takı kategorisindeki tüm ürünler doğru kullanıldığında ortalama 6 – 12 ay arasında sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Bu sürelere kullanım sıklığınız etki edebilir. Sık kullanılmayan ürünlerde 2-3 yıla kadar kullanıldığını bildiğimiz birçok ürünümüz bulunmaktadır.

Forivia’daki hesabımda alacağım var. Nasıl Kullanabilirim?

www.forivia.com üzerinden sipariş geçtiğinizde ödeme aşamasında alacağınızı sipariş toplamınızdan düşmeniz için yönergeler bulunmaktadır. Alacağımı siparişimden düş seçeneğini işaretlediğinizde ödemeniz gereken miktar buna göre hesaplanarak siparişleriniz işleme alınacaktır.

Siparişlerin ödemesinde hangi yöntemleri kullanabilirim?

Tüm siparişleriniz için Kapıda Ödeme, Kredi Kartı ile Ödeme, Havale/EFT ile ödeme veya Posta Çeki ile ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bir önceki sayfada Banka ve PTT Posta Çeki hesap numaralarımızı bulabilirsiniz.

Ürünler Nerede üretiliyor?

Forivia sunduğu tüm ürünlerde öncelikli olarak yerli üretimi tercih etmektedir. Tüm tekstil ve benzeri grupların tamamı Türkiye’de üretilmektedir. Takı ve aksesuar grubu da %90 oranında Türkiye’de üretilmekte ancak belirli hammaddelerin Türkiye’den temin edilememesi durumunda yurtdışından temin tercihi kullanılmaktadır. Yine Forivia’nın kendi markası olan PROCLIN temizlik grubu ürünlerinin de tamamı Türkiye’de üretilmektedir.

Yeni bir Forivia Temsilcisiyim. Yeni temsilcilere özel indirimler var mı?

Yeni temsilcilerin Forivia ile hızlı ve kolay tanışmaları için ilk siparişlerine özel indirimler bulunmaktadır. Bununla beraber Hoşgeldin Programı’ndan da yararlanarak ekstra hediyeler kazanabilirsiniz. Hoşgeldin Programı detaylarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kargo ücreti ne kadar? Ücretsiz kargo için belirlenmiş limitler var mı?

İlk siparişinize özel Başlangıç Paketlerinden birini seçtiğiniz kargo ücreti ödemezsiniz. Sonraki siparişlerinizde bu limit 100TL olarak uygulanır. Bu limitlerin altında kaldığınızda 6TL Kargo Taşıma Ücreti faturanıza eklenir. Eğer ödeme yöntemleri içerisinden Kapıda Ödeme’yi tercih ettiyseniz kargo şirketi tarafından tahsil edilen 5TL tahsilat bedeli tüm siparişlerde ayrıca eklenir.

Kargomun nerede olduğunu ya da ne zaman ulaşacağını nasıl öğrenirim?

www.forivia.com adresinde Yönetim Merkezim bölümüne giriş yaptığınızda “Geçmiş Siparişlerim” sekmesine tıklayabilir ve önceki siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bu siparişlerin yanında “Kargo Bilgileri” butonu bulunmaktadır. Tıkladığınızda kargonuzun detaylı durumu, hangi şube tarafından teslim edileceği ve şubeye ulaşabilmeniz için şube telefon detayları bulunmaktadır.

Şifremi unuttum. Nasıl öğrenebilirim?

www.forivia.com adresine girdiğinizde sağ üst bölümde temsilci girişi alanı bulunmaktadır. Bu alana tıkladığınızda şifremi unuttum linkini görebilirsiniz. Bu sayfaya girdiğinizde kayıt sırasında kullandığınız cep telefonu numarasını yazarak kayıt bilgilerinizi SMS olarak alabilirsiniz.

Aktif, pasif ya da silinecek temsilci ne demektir?

3 aylık dönemler içinde en az 1 siparişi olan temsilciler aktif kategorisinde yer alırlar. 3 ay boyunca hiç bir siparişi olmayan temsilciler pasif sınıfında yer alır ve pasif raporlarına dahil olurlar. Toplam 6 aylık süre boyunca hiç bir siparişi olmayan temsilcilerin bilgileri sistemden kaldırılmaktadır. Tekrar aktif olmak istediklerinde kayıt formunu doldurup yeni bir temsilci olarak işe baştan başlayabilirler.